Akademia Pływania

Zapraszamy do Akademii Pływania Optimum Sport!

 

Nasza propozycja obejmuje:
 

  • oswajania z wodą niemowląt i małych dzieci

 

 

  • naukę i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych

 

 

  • Aqua Aerobik

 

 

  • Aqua Senior

 

 

 

 

NASZE ATUTY:

 

- Znakomita kadra trenerów i instruktorów z pasją prowadzących zajęcia

 

- Nowoczesne metody prowadzenia zajęć (w tym metoda Total Immersion)

 

- Miła i kameralna atmosfera

 

- Małe grupy

  

- Podział grup ze względu na wiek i umiejętności uczestników zajęć

 

- Autorski wielostopniowy program zajęć pozwalający na opanowanie kolejnych stopni wtajemniczenia pływackiego

 

 

Nauczanie i doskonalenie pływania podzielone jest na trzy semestry pływackie:

 

 

1) Semestr I jesienny

 

2) Semestr II zimowy

 

3) Semestr III wiosenny

 

 

Każdy semestr składa się z ok. 10 - 12 zajęć (w przypadku zajęć odbywających się 1 x w tygodniu) lub 24 zajęć (w przypadku zajęć odbywających się 2 x w tygodniu). Pojedyncze zajęcia trwają 30 - 45 min (w zależności od wieku dziecka). Uczestnicy dzieleni są ze względu na wiek oraz umiejętności pływackie.

 

 

Zajęcia prowadzimy na trzech obiektach:

 

 1) Poznań - Basen Rataje , os. Piastowskie 55

 

2) Swarzędz - Pływalnia   "Wodny Raj"  ul. Kosynierów 1

 

3) Dymaczewo k/Mosiny Centrum Rahabilitacji LIKE ul. Mosińska 2

 

 

 

 

Systematyczne uczestnictwo w zajęciach pozwala na zdobycie coraz to nowych umiejętności oraz poznanie oraz nauczenie się wszystkich stylów pływackich: stylu grzbietowego, stylu dowolnego (kraul), stylu klasycznego (żabka) oraz stylu motylkowego (delfin).

 

Program pływania umożliwia pokonywanie po kolei kolejnych poziomów wtajemniczenia pływackiego począwszy od oswojenia z wodą aż po poznanie i doskonalenie poszczególnych technik pływackich.

 

Po opanowaniu danego poziomu uczestnik ma mozliwość przejścia do kolejnego i nauczenia się nowej umiejętności pływackiej. Podział programu na kolejne poziomy zaawansowania pozwala więc na ciągłość procesu nauczania i opanowanie pływania w jak najlepszym stopniu.

 

Po zakończeniu każdego semestru pływackiego uczestnicy otrzymają pamiatkowe dyplomy za udział w zajęciach.

 

 

 

STOPNIE NAUCZANIA I DOSKONALENIA PŁYWANIA

 

NAUKA PŁYWANIA

 

I stopień  - początkująca A (etap oswajania z wodą)

 

II stopień - początkująca B

 

DOSKONALENIE PŁYWANIA - realizowane na głębokim basenie!

 

III stopień - podstawowa

 

IV stopień - średniozaawansowana

 

V stopień - zaawansowana

 

VI stopień - delfinowa

 


 

I stopień: Grupa początkująca A przechodzi etap tzw. "oswajania w wodą", który zawiera m.in. takie elementy jak: nauczanie zanurzania głowy do wody, wydechu do wody, swobodnego leżenie na wodzie na plecach i na brzuchu, wykonywania poślizgów na powierzchni wody, elementarnych sposobów poruszania się w wodzie przy pomocy ruchów nóg oraz ramion z użyciem przyboru pływackiego np. deski pływackiej, wykonywanie skoków do wody płytkiej na nogi itp.

 

II stopień: Grupa początkująca B realizuje program nauczania pływania elementarnego na grzbiecie oraz na brzuchu z przyborem oraz bez użycia przyboru pływackiego, naukę wślizgów do wody na główkę z siadu na brzegu basenu oraz skoków do wody na nogi na dużym basenie.

 

III stopień: Grupa podstawowa po etapie pływania elementarnego realizuje na głębokim basenie program z zakresu pływania sportowym stylem grzbietowym, naukę/doskonalenie elementów pływania kraulem, skoków do wody głębokiej na nogi oraz wślizgów na główkę.

 

IV stopień: Grupa średniozaawansowana realizuje program z zakresu pływania sportowym stylem dowolnym (kraulem), doskonalenie pływania stylem grzbietowym, skoków do głębokiej wody na nogi oraz bardziej zaawansowanych wślizgów do wody na główkę.

 

V stopień: Grupa zaawansowana realizuje program z zakresu pływania stylem klasycznym (żabką), doskonalenie pływania stylem grzbietowym oraz kraulem, naukę elementów pływania delfinem, skoków do wody na główkę i nurkowania w dal.

 

VI stopień: Grupa delfinowa realizuje program z zakresu pływania stylem motylkowym (delfinem), doskonalenie pływania pozostałymi trzema stylami, skoków na główkę oraz nawrotów stosowanych w pływaniu sportowym.

 

Opracował mgr Piotr Kowalczyk

 

Zapraszamy do wspólnej przygody z pływaniem!

 

 

Projekt i realizacja: E1-Interactive - strony www